Dzień dobry  Kochani ! Witamy Was serdecznie w poniedziałek .

Zwierzęta z wiejskiego podwórka. Chcemy Wam pokazać gdzie mieszka mała kurka. Sam dowiesz się już zaraz.

Opowiadanie na podstawie historyjki obrazkowej   "Kogucia rodzina". Na podstawie przygotowanych przez nas obrazków opowiedzcie rodzice dziecku o  koguciej rodzinie (zdjęcia poniżej).  Ułóżcie razem z dzieckiem historyjkę w odpowiedniej kolejności: 1.Miejsce w którym mieszkają (KURNIK)  2.Wygląd KOGUTA (opisz)  3.Wygląd KURY (opisz)  4.Wysiadywanie jaj przez kurę  5.Wygląd KURCZAKÓW (opisz).

Podczas opowiadania przybliżcie rodzice dzieciom odgłosy (KOGUTA, KURY, KURCZAKÓW) np: I  Jak odzywa się KOGUT, gdy budzi w kurniku ?  Ku Ku Kukuryku           II Jak odzywa się KURA , gdy znosi jajko?  Ko Ko Ko      III Jak odzywają się KURCZAKI , gdy wołają swoją mamę kurę ?  Pi pi pi

Powtórzcie jeszcze raz historyjkę tak, by dzieci w danych momentach naśladowały odgłosy (koguta, kury, kurczaków).

Kochane Krasnoludki zapraszamy Was na bajkę dla dzieci pt. "Kura i Kogut" - wierszyk - czytajka Pl Maciej Sojka. Miłego słuchania i oglądania!   https://www.youtube.com/watch?v=1riMwdptfBk

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-05-04 06:38:21